Tlačivo na 2%

TOPlist
TOPlist

I. ročník šachového turnaja pre telesne postihnutých a vozičkárov

V dňoch od 21. do 23. mája 2010 usporiadal šachový klub Ružomberok 13. ročník obľúbeného šachového FIDE turnaja. Zároveň s týmto hlavným turnajom sa uskutočnil 1.ročník turnaja pre hráčov PTaV. Záštitu nad turnajom pre TPaV prevzala Marta Krišandová, predseda ZO SZTP Ružičky Ružomberok.

Turnaj sa po vzájomnej dohode na návrh šachistov FIDE konal spoločne s hlavným turnajom. Na základe umiestnenia v turnaji bolo stanovené konečné poradie hráčov TPaV. Najvyššiu priečku obsadil a v turnaji lepším pomocným hodnotením ziskal 1. miesto Stanislav Kuchyňa. Najväčším prekvapením našich hráčov bol výkon perspektívneho Peťa Kanoša, ktorý si podstatne polepšil ELO a o druhé miesto v turnaji sa pripravil remízou v poslednom kole. Turnaj sa vydaril aj Tony Zichovi škoda "puberťackej" prehry, keď mu zazvonil na mobile budík!!! Určite prekvapením je aj výkon šachovej rodine PTaV doposiaľ nepoznaného Erika Kročka. Naopak turnaj sa nevydaril našim českým kamarátom, ktorí skončili v poli porazených! Najmladším účastníkom turnaja bol vozičkár 11 ročný Marek Ardamica, o ktorom budeme ešte v šachovom svete TPaV veľa počuť.

3. 115 Špirka Ján 1485   2,0 19,5 22,0 8,0
Kliknutím na hráča zobrazíte jeho výsledky.

Celý turnaj hráčov TPaV sa niesol v milej a priateľskej atmosfére. Veľky podiel na tom mala aj Danka Konkoľová, ktorá sa počas celého turnaja maximálne snažila o spríjemnenie voľných chvíľ šachistom TPaV.

Poďakovanie patrí aj sponzorom turnaja, MÚ Ružomberok, firme CHODOS-Miroslav Krišanda Štiavnička, NOVŠINDEL s.r.o.-Štefan Bulák Novoť, firme RUDOS-manželia Bobulovci Štiavnička a Milanovi Fričovi z Liptovských Sliačov.